banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

Головна сторінка > Водні ресурси > До чистих джерел

До чистих джерел

Відродження джерел Кіровоградщини

Для збереження та відтворення водних ресурсів, працівникиводогосподарських організацій Кіровоградської області дбають про відновлення природних водних джерел,в першу чергу це стосується витоків малих річок, струмків, потічків та окремих джерел, які живлять поверхневі водні об’єкти, приймають активну участь у щорічній акції до чистих джерел.

Метою акції є розширення в суспільстві практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України, раціональне використання водних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності громадян щодо охорони водних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадянських екологічних ініціатив. Учасниками акції є місцеві державні адміністрації, сільські, селищні та міські ради, колективні та індивідуальні земле- і водокористувачі, установи, підприємства усіх форм власності, загальноосвітні, професійно-технічні, позашкільні та вищі навчальні заклади, засоби масової інформації, громадські організації та окремі громадяни.

Водогосподарськими організаціями області розроблені довгострокові та щорічні плани по виявленню, облаштуванню та догляду за джерелами та витоками річок на території Кіровоградської області.

В рамках акції водогосподарські організації області облаштовують витоки річок та приймають участь у впорядкуванні джерел.

Джерельна вода з давніх-давен вважалась не тільки смачною, а і цілющою, тому відновлені джерела мають велике значення в нашому житті. Роботи по впорядкуванню джерел проводяться за участю громадськості та місцевих рад.

Водогосподарські організації області постійно приділяють увагу збереженню та відновленню річок, тісно співпрацюють з органами місцевого самоврядування, науковими та освітніми установами, місцевими громадами та продовжують виконання робіт з упорядкування джерел та витоків річок.

В першому півріччі 2019 року фахівцімиводгосподарських організацій було облаштовано та впорядковано 5 природніх джерел та витік річки Сугоклея (басейн р. Південний Буг).

Кропивницьке МУВГ разом із школярами ОНЗ Іванівський НВК Новоукраїнського району та КЗ «МИКОЛАЇВСЬКЕ НВО» Кропивницького району, їх наставниками, представниками Іванівської сільської ради встановили пам’ятний знак витоку р. Сугоклея.


Облаштування витоку р. Сугоклея Новоукраїнський район

Олександрійське МУВГ-Облаштування джерела «Надія» м. Олександрія

Водогосподарськими організаціями області за 2018 рік впорядковано та облаштовано 19 джерел та 2 витоки річок, а саме:

в басейні р. Південний Буг - 13 джерел та 2 витоки річок;

в суббасейні Нижнього Дніпра - 6 джерел.


Облаштування витоку р. Питовня с. Мар’ївка Новомиргородського району, Кропивницьке МУВГ

Джерело «Скарбне» в балці Корнетова Новомиргородський район Кропивницьке МУВГ

Джерело на р. Крутоярка Новомиргородський район Кропивницьке МУВГ

За ініціативою Кропивницького міжрайонного управління та за участі представників Приютівської сільської ради Новоукраїнського району було облаштовано витік річки Сухоклеї та встановлено пам’ятний знак.


Облаштування витоку р. Сухоклея с. Куликова Балка Новоукраїнського району, Кропивницьке МУВГ

Джерело «Озерне» м. Кропивницький Кропивницьке МУВГ

Джерело «Солдатське» м. Кропивницький Кропивницьке МУВГ


Витік р. Бовтушка на території Розумівської сільської ради Олександрійського району, облаштовано Кіровоградським МУВГБ


Витік р. Висунь на території с. Вишневе Богданівської сільської ради Долинського району, облаштовано Кіровоградським МУВГ за сприянням Богданівської сільської ради
Витік р. Чорний Ташлик на території с. Вільні Луки Кропивницької сільської ради Новоукраїнського району, облаштовано Кіровградським МУВГ за сприянням Кропивницької сільської радиВідкриття джерела з питною водою у Жовтневому мікрорайоні м. Олександрія, облаштованого Олександрійським МУВГ за сприянням Олександрійської міської ради та департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації
Витік р.Грузька с.Овсяниківка Кіровоградський район,
облаштовано Кіровоградським МУВГВитік р.Інгул с.Бровкове Новомиргородський район,
облаштовано Кіровоградським МУВГДжерело Святого Даниїла у м. Кіровограді.


Джерело Козацька криниця у Добровеличківському районі


Джерело в заказнику «Панські гори» у Новомиргородському районі

Облаштовані джерела презентуються для участі у Всеукраїнському щорічному конкурсі «До чистих джерел», на якому впродовж трьох років отримують призові місця.

Впродовж 2015 року водогосподарськими організаціями було облаштовано та упорядковано 14 джерел і 2 витоки річок.


Витік р. Мамайка на території Високобайрацької сільської ради Кіровоградського район, облаштовано Кіровоградським МУВГ


Витік р. Мокрий Ташлик в заказнику «Василівське урочище»
на території Дібрівської сільської ради Новомиргородського району, облаштовано Новомиргородським МУВГВитік р. Лозоватка на території Федорівської сільської ради Кіровоградського району, облаштовано Кіровоградським МУВГ


РОВР у Кіровоградській області
закликає підприємства усіх форм власності, громадські організації, всіх небайдужих брати участь у збереженні джерел області!
Просимо звертатись до водогосподарських організацій області з пропозиціями на які джерела слід звернути першочергову увагу з метою їх відновлення та впорядкування.